Možnosti vyžití

V okolí hotelu se nabízí velké množství aktivit, kde lze trávit volný čas. Vybíráme například tyto ...

Sjezdařské areály, lyžařské vleky

V okolí se nachází mnoho lyžařských skiareálů.

Na běžkách okolo Zdobnice - Zdobnický vrch

Jedná se o nejbližší strojově upravovanou trasu od Rychnova nad Kněžnou. Ideální nástupní místo na stopu je cca 200m nad Zdobnickým kostelem, na žluté turistické trase - nad chatou Hradečankou. Druhé nástupní místo je u horní stanice lyžařského vleku, odtud vede na trasu také strojově upravená stopa. Výhodou této varianty je parkování u obecního úřadu a možnost vyjet vlekem nahoru.

Vydáte-li se východním směrem, nemine Vás krátké stoupání přes zdobnické louky až k lesu, dále podél lesa ke kapli sv. Anny. Po krátkém průjezdu lesem se před obcí Říčky cesta stáčí ostře doleva a následuje výstup na hřeben „Žambereckou linkou“ – krásnou rovnou cestou hustým lesem. Po vystoupání na hřeben se stopa napojuje na „Třícestí“, na žlutou turistickou trasu, po které se výrazným klesáním dostaneme zpět do Zdobnice. Celková délka okruhu je 9 km a převýšení cca 200m.

Odměnou za vystoupené metry tohoto okruhu střední obtížnosti Vám budou krásné výhledy na Zdobnické údolí, hřebeny Orlických hor, za dobré viditelnosti na velikou část podhůří – Kunětická hora, Pardubice, Hradec Králové a Vysočina. Z okruhu se lze plynule napojit na další stopy a běžecké trasy Orlických hor (viz mapka) a vystoupat tak až na nejvyšší hřebenové partie.

Aktuální stav běžeckých tratí naleznete zde.

Zjistit více informací o běžeckých tratích v okolí Zdobnice

Cyklotrasy

Cyklotrasy

Orlické hory skýtají mnoho kilometrů pěkných cyklotras. Většina cyklistických tras vede po komunikacích II. a III. třídy, na kterých nebývá velký provoz. Některé jsou vedeny po turistických značených cestách.

Obcí Zdobnice prochází hlavní cyklotrasa Orlických hor, která spojuje Deštné v Orlických horách, Říčky a Bartošovice.

Partneři

Benefit Plus

Ubytování v ČR => Rychnov nad Kněžnou

Katalog chat a chalup k pronajmutí a další nabídka ubytování v Jeseníkách s přímými kontakty


Free WiFi

Kontakt

Kontaktní osoby:
Zuzana Turková
+420 607 714 270
Email: hotel-zdobnice@seznam.cz

Hotel Zdobnice
Zdobnice 9
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Otevírací doba

Pondělí12.00-22
Úterý12.00-22
Středa12.00-22
Čtvrtek12.00-22
Pátek12.00-22
Sobota12.00-20
Neděle12.00-21